تخلیه چاه

تخلیه چاه عملی بوده که با به کار بردن تانکرهای شش و دوازده هزار لیتری صورت می‌گیرد. تخلیه چاه با تانکر که به واسطه‌ی مکنده‌ی ساکشن یا پمپ‌های لجن‌کش و لایروبی آن به وسیله‌ی نیروی انسانی که به درون انباره حفر چاه فرستاده می‌شود تا بتواند مواد جامد را به خارج چاه منتقل نماید.

 تخلیه چاه

خدمات تخلیه چاه

روش تخلیه چاه پمپ لجن کش و مکنده ساکشن
حجم تانکر تانکرهای 6 و 12 لیتر
لایروبی چاه توسط نیروی انسانی ماهر
مناطق تحت پوششتمام مناطق تهران
ساعات کاری7 روز هفته شبانه روزی

بهترین روش تخلیه چاه کدام است؟

بهترین روش‌های تخلیه چاه‌های مسکونی و ساختمان‌ها و مجتمع‌ها به کار بردن پمپ لجن‌کش خواهد بود و برای لایروبی چاه بهتر بوده نیروی انسانی به کار رود به این شکل که بعد از لجن‌کشی با تانکر نیروی ماهر فنی به داخل چاه رفته و بعد لایروبی را انجام دهد و در مرحله پایانی در بیشتر چاه‌ها احتیاج به کف تراشی چاه خواهد بود.

بهترین روش تخلیه چاه

مراحل تخلیه چاه

اولین مرحله‌ی تخلیه چاه و بازسازی چاه یافتن دَر چاه یا محل قرار گیری چاه است و در گام دوم باز کردن دَر چاه که با خراب کردن بخشی از طوقه‌ی چاه آغاز خواهد شد و با برداشتن گلدانی چاه و مشخص شدن انتهای چاه ، چاه مهیای تخلیه چاه خواهد شد و در این مرحله چاه به واسطه‌ی ماشین تخلیه چاه یعنی با ماشین‌های تخلیه چاه شش تنی و دوازده تنی و با شیوه‌ی پمپ لجن‌کش و یا دستگاه مکنده چاه تخلیه انجام می‌گیرد. در مرحله بعد نود درصد چاه‌های دارای انباری احتیاج صد درصد به لایروبی به واسطه‌ی نیروی انسانی خواهند داشت. در این مرحله چاه‌های فاضلاب به واسطه‌ی متخصص چاه که نام آن مقنی است ، به داخل چاه رفته و چاه را لایروبی خواهد کرد.

مراحل تخلیه چاه

در مرحله بعدی چاه باید تراش داده شود که به آن تراش چاه یا کفتراشی چاه گفته می‌شود و در این مرحله مقنی چاه کن به واسطه‌ی کلنگ ویژه چاه از کف انباری چاه سی تا پنجاه  سانت از خاک آن را برخواهد داشت و بدنه‌ی انبار را کلنگ زنی خواهد کرد تا چشمه‌های دفع آب را که با خاک و لجن ترکیب شده است به طور کامل باز شود و چاه بتواند مثل قبل مجدد چندین سال کار کند.

در مرحله پایانی در صورت احتیاج با به کار بردن کول از ریختن احتمالی چاه در آینده پیشگیری خواهند کرد. کول چاه سازه‌ای بتنی بوده که مقنی چاه کن با به کار بردن انجام کار کول گذاری ، چاه را مستحکم‌تر می‌کند و از ریختن چاه پیشگیری خواهد کرد. در پایان هم با تعبیه‌ی دوباره گلدانی و طوقه چینی چاه و یا تعمیر آن بخش از طوقه که خراب شده چاه به طور کامل آماده بسته شدن خواهد شد.

زمان مناسب تخلیه چاه فاضلاب

ضرورت تخلیه چاه فاضلاب در زمان مناسب آنجایی تعیین خواهد شد که چاه فاضلاب بعد از پرشدن سرریز کرده و فاضلاب داخل چاه از لوله‌های فاضلاب بیرون بزند و دستشویی و آشپزخانه و یا حمام در طبقه‌های پایین ساختمان پر از فاضلاب خواهد شد. حتی امکان دارد درون ساختمان هم از فاضلاب پر شود و بوی تعفن مجتمع را در بر بگیرد. اگر این حادثه در نیمه شب اتفاق بیفتد که دیگر هیچ.

زمان مناسب تخلیه چاه فاضلاب

خدمات تخلیه چاه برای چه جاهایی انجام می‌شود

به طور کلی هر مکانی که ما انسان‌ها آن را مورد استفاده قرار خواهیم داد و در آن زندگی می‌کنیم ، چاه فاضلاب خواهد داشت. در نتیجه ،این خدمات برای چاه فاضلاب برای مکان‌های گوناگونی عرضه خواهد شد از جمله :

 • هتل‌ها
 • مدارس
 • رستوران‌ها
 • بیمارستان‌ها
 • سازمان‌ها و ادارات
 • ساختمان‌های تجاری
 • ساختمان‌های مسکونی و غیره

بر اساس مکان مورد نظر برای تخلیه چاه ، شیوه‌ی کار ، ماشین مورد استفاده هزینه‌ی این کار متغیر می‌باشد.

خدمات تخلیه چاه

تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه تهران پس از کندن چاه و پر شدن چاه رخ می‌دهد و در سپتیک‌ها و منهول‌ها پس از زمان معینی در مقایسه با مصرف مشخص می‌شود و کفتراشی انباره‌ی چاه و مولفه‌های مربوط به چاه فاضلاب و لجن سپتیک و منهول‌ها را عملیاتی که طی آن موادی از جمله لجن ، جامدات و مواد گوناگون را از داخل چاه و سپتیک و منهول ها بیرون می‌کنند و این عمل در منطقه‌های گوناگون تهران به علت جنس خاک منطقه‌ها گوناگون خواهد بود و قیمت آن در نواحی گوناگون خیلی متفاوت می‌باشد.

تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه غرب تهران

عمل تخلیه چاه در غرب تهران با به کار بردن تانکرهای دوازده تنی که به دو شکل مکنده ساکشن و به کار بردن پمپ‌های لجن‌کش انجام خواهد گرفت. پمپ لجن کش و در صورت احتیاج با به کار بردن نیروی انسانی و با استفاده از نیسان بشکه‌ای لایروبی خواهد شد تا مشکل چاه مشتری در کمترین زمان برطرف شود. تخلیه چاه غرب تهران با استفاده از نیروی کار ماهر و هزینه‌ی مناسب در خدمت ساکنین غرب تهران می‌باشد.

تخلیه چاه غرب تهران

تخلیه چاه جنوب تهران

عملیات تخلیه چاه‌های جنوب تهران به واسطه‌ی عالی‌ترین گروه مجهز و مستقر در ناحیه‌ی جنوب تهران با انواع ماشین‌های بزرگ دوازده تنی انجام خواهد گرفت و به علاوه لایروبی و ترمیم چاه‌های ریزش کرده در همه‌ی منطقه جنوب تهران به نحو احسن انجام می‌گیرد.

تخلیه چاه جنوب تهران

تخلیه چاه شمال تهران

تخلیه چاه در شمال تهران با پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا هر گونه تخلیه فاضلاب چاه و سپتیک و همچنین تمام کارهای مربوط به این گونه خدمات انجام می‌گیرد و این فعالیت را با به کار بردن نیروی جوان و کاملاً ماهر در این زمینه انجام خواهد گرفت.

تخلیه چاه شمال تهران

تخلیه چاه شرق تهران

تخلیه چاه شرق تهران با دستگاه‌های مجهز تخلیه‌ی چاه بدون کثیف کاری و به شکل مرتب و با دقت انجام می‌گیرد. همچنین این خدمات در شرق تهران با پمپ مکنده و تانکر به شکل شبانه روزی و ارزان در دسترس است. بعضی ازخدمات ما در شرق تهران شامل موارد زیر می‌باشد :

 • خالی کردن چاه فاضلاب با پمپ ساکشن و لجن کش صورت می‌گیرد.
 • خالی کردن چاه بیمارستان‌ها ، مرکزهای تجاری و صنعتی ، خانگی ، آشپزخانه و غیره.
 • سپتیک صنعتی و خانگی.
 • لایروبی چاه و کفتراشی کانال فاضلاب به واسطه‌ی مقنی و پمپ ساکشن صورت می‌گیرد.
 • تعبیه و تعمیر کردن اصولی میله و انباره‌ی چاه.
 • خالی کردن چاه مکانیزه.
 • کندن چاه نو ، کندن انواع چاه ارت و جاي شمع ستون ساختمان.
 • تبديل کردن چاه کهنه و چاه ريزشي به چاه اصولی فاضلاب.
 • برطرف کردن بوی بد فاضلاب.

تخلیه چاه شرق تهران

ماشین تخلیه چاه

به طور معمول خاور بنز را با ظرفیت شش هزار لیتر و رنو بادسان با ظرفیت دوازده هزار لیتر شناخته می‌شوند. تانکر تخلیه چاه به دو شیوه مکنده ساکشن که دستگاه ساکشن بر روی ماشین تعبیه خواهد شد و اغلب صدای زیادی داشته و نوع بعدی با استفاده از پمپ‌های ویژه این کار می باشد و در مرحله‌های بعدی لایروبی کانال فاضلاب‌ها پس از لایروبی و برای منتقل کردن نیسان‌های حاوی بشکه را مورد استفاده قرار می‌دهند و برای کفتراشی چاه پس از عمل کفتراشی خاک به دست آمده  را با استفاده از ماشین حاوی کمپرس خاک را انتقال خواهند داد.

ماشین تخلیه چاه

تخلیه چاه فاضلاب

به بیرون آوردن مواد اضافه از درون چاه فاضلاب ، تخلیه چاه فاضلاب گفته خواهد شد و عمل تخلیه آن به علت مواد جامدی بوده که از طریق لوله کشی فاضلاب داخل چاه فاضلاب انجام می‌گیرد. این مواد جامد از جمله مو ، مواد پلاستیکی ، چربی آشپزخانه‌ها و فضولات انسانی خواهد بود و احتیاج به لایروبی داشته و این مواد که مثل یک لایه ضد آب عمل می‌کند و از وارد شدن آب به زمین جلوگیری می‌کند. این مواد قدرت دفع آب به واسطه‌ی چاه را کاهش می‌دهد به نحوی که موجب خواهد شد چاه زودتر پر شود و احتیاج به عملیات تخلیه داشته باشد.

تخلیه چاه فاضلاب

تخلیه سپتیک تانک

تخلیه سپتیک تانک با به کار بردن دستگاه مکنده ویژه صورت می‌گیرد تا سپتیک تانک به طور کامل خالی شود. با به کار بردن از شیوه‌ی مکنده‌ی سپتیک تانک به طور کامل تخلیه و تمیز خواهد شد و احتیاجی به هیچ عملیات دیگری برای تخلیه چاه نخواهد بود.

سپتیک تانک

علت پر شدن چاه فاضلاب

دلیل پر شدن چاه فاضلاب شامل بوی ناخوشایند کفشورها و سرویس بهداشتی و حمام ، حشره‌های موذی مانند سوسک توالت‌ها بوده که از جمله عوامل اولیه برای پر شدن چاه فاضلاب هستند. از جمله علت‌های دیگر پر شدن چاه فاضلاب می‌توان موارد زیر را نام برد :

 • داخل شدن هر نوع ضایعات به داخل چاه
 • ارتفاع و حجم چاه کم باشد
 • انباره‌ی چاه کوچک باشد.
 • ناودان یا راه آب باران به چاه فاضلاب متصل باشد.

اصلی‌ترین علامت‌ها و نشانه‌های پر شدن چاه فاضلاب ساختمان

بیرون زدن آب از کفشورهای هم اندازه با چاه و حمام و دستشویی ، بیرون زدن فضولات از سرویس بهداشتی و کف صابون از حمام از مولفه‌های اصلی در تعیین کردن دلیل پر شدن چاه فاضلاب می‌باشند. ولی در این موردها امکان گرفتکی لوله هم وجود خواهد داشت.

یکی از فاکتورهای خطرناک پس از پر شدن چاه فاضلاب که اگر زود اقدام به تخلیه آن نشود امکان ریزش بدنه‌ی چاه ، میله‌ی چاه و در شرایط خیلی خطرناک احتمال ریختن طوقه و دَر چاه بوده که خیلی  خطرناک و مرگ آفرین است.

اغلب در ساختمان‌های قدیمی که سیستم فاضلاب شهری را مورد استفاده قرار نمی‌دهند ، پر شدن چاه فاضلاب امری طبیعی می‌باشد. ولی پرسشی که پیش می‌آید این بوده که از کجا فهمید چاه فاضلاب پر شده است؟ برای جواب دادن به این پرسش باید از علائم پر شدن چاه فاضلاب مطلع بود . نکته مهمی که وجود داشته این بوده که امکان دارد وجود بعضی از این نشانه‌ها نشان دهنده‌ی پر شدن چاه نبوده و علت‌های دیگری موجب به وجود آمدن این نشانه‌ها شده باشند.

مهم‌ترین علائم پر شدن چاه می‌توان موارد زیر را نام برد :

 • منتشر شدن گازهای سپتیک.
 • رطوبت زمین و دیوارهای اطراف چاه فاضلاب.
 • صدای آب شنیده شود.
 • بیرون زدن فاضلاب از لوله‌ها.
 • حمله‌ی ناگهانی تعداد بی‌شماری از حشره‌های موذی.
 • خاک و زمین اطراف چاه نشست کرده باشد.

در زیر بعضی از این موارد را شرح می‌دهیم

منتشر شدن گازهای سپتیک

به طور کلی فاضلاب بوی ناخوشایندی دارد ، که وجود پسماندهای غذایی ، ضایعات و غیره از خود گاز سپتیک منتشر کرده که این گاز بوی خیلی بدی دارد. اگر چاه خالی باشد این گاز مقدار کمی داشته و بوی آن در بیرون از لوله‌ی فاضلاب مشخص نخواهد شد ، ولی اگر چاه فاضلاب پر باشد تراکم گازسپتیک زیاد می‌شود و بوی فاضلاب به راحتی حس می‌شود ، که منتشرشدن گاز سپتیک نشانه‌ی پر شدن چاه خواهد بود.

منتشر شدن گازهای سپتیک

صدای آب شنیده شود

می‌توان بیان کرد یکی از مطمئن‌ترین نشانه‌هایی که نشان خواهد داد چاه فاضلاب پر شده است، گوش دادن به صدای آب می‌باشد. به این شکل که با جاری شدن آب در فاضلاب ، اگر چاه پر باشد صدای آب مثل ریختن آب از ارتفاع می باشد که  به طور آشکار شنیده خواهد شد. ولی اگر چاه پر نباشد صدای جاری شدن خیلی کم و یا شنیده نمی‌شود.

عوامل موثر بر قیمت تخلیه چاه فاضلاب

قیمت تخلیه چاه ، به مولفه‌ها و عوامل گوناگونی از جمله نوع کار ، مقدار کار و نیز مقدار ساعت مورد احتیاج برای انجام دادن کار بستگی خواهد داشت. محل و مقدار گرفتگی چاه ، جدید یا قدیمی بودن تاسیسات فاضلاب و مقدار گرفتگی هم در میزان قیمت و هزینه آن اثرگذار می‌باشد.

عواملی مثل تعداد سرویس‌‌ها ، نوع فاضلاب و لجن ، متراژ شیلنگ تخلیه چاه هم از دیگر فاکتورهای موثر بر هزینه‌ ها به شمار می‌روند. مکانی که باید عمل تخلیه فاضلاب یا تخلیه کردن چاه در آن انجام بگیرد ، فاصله و مسیری که باید برای تخلیه بار به خارج شهر طی شود تا فاضلاب خالی شود هم می‌‌تواند قیمت پایانی هزینه تخلیه چاه را کم یا زیاد کند.

این‌که سیستم فاضلاب شما جدا از تخلیه به خدمات جانبی مانند لایروبی چاه یا کفتراشی و تراش چاه یا ترمیم چاه و غیره هم احتیاج پیدا خواهد کرد یا نه هم در  قیمت پایانی این خدمات بی اثر نیست.

هزینه‌ی تخلیه چاه به ازای هر سرویسی که انجام خواهد گرفت قیمت گذاری می‌شود و هزینه‌ی آن به علت اینکه چاه‌های فاضلاب نشان نمی‌دهد که چه میزان فاضلاب جامد در آن قرار گرفته است به این علت به صورت سرویسی قیمت گذاری خواهد شد. البته در اکثر موارد بعد از انجام کار و در حین لایروبی مقنی که داخل چاه‌ها می‌باشد در حین لایروبی تقریباً می‌تواند نسبت به تجربه خود تعداد سرویس را حدوداً تخمین بزند ولی این هم ملاک قیمت تخلیه چاه نخواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت تخلیه چاه فاضلاب

هزینه تخلیه چاه چقدر میشود

مکان چاه هم بر روی قیمت آن نیز اثر خواهد گذاشت. به خصوص در حین لایروبی نسبت به کارگر اضافه‌ای که می‌برد قیمت هم بیشتر می‌شود و همچنین ابعاد شیلنگ‌ها در هزینه‌ی تخلیه چاه نقش دارد. ولی با بازدید رایگان از مکان و نظر کارشناسی هزینه به شما داده خواهد شد.از دیگر خدمات دکتر لوله خدمات لوله بازکنی با کادر مجرب می باشد.

سوالات متداول

نشانه های پر شدن چاه فاضلاب و تخلیه آن؟

زمانی که چاه فاضلاب پر شده باشد بوی نامطبوع در ساختمان ایجاد میشود و همچنین آب با کندی وارد چاه فاضلاب میشود که این نشانه پر شدن چاه و زمان تخلیه چاه می باشد

آیا دکتر لوله در تمام ساعات شبانه روز خدمات ارائه می دهد؟

بله دکتر لوله در تمام ساعات شبانه روز در خدمت شما عزیزان می باشد

آیا خدمات تخلیه چاه دکتر لوله در منطقه شمال و غرب تهران انجام میشود؟

بله دکتر لوله تمام مناطق تهران را پوشش می دهد

قیمت تخلیه چاه ؟

قیمت تخلیه چاه به عوامل گوناگونی از جمله نوع کار ، مقدار کار و همچنین مقدار ساعت مورد نیاز وعوامل دیگر بستگی دارد

2 پاسخ
 1. سعید
  سعید گفته:

  ممنون از مطالب خوبتون از کجا باید تشخیص بدیم چاه فاضلاب پر شده و باید تخلیه کنیم

  پاسخ
  • modir
   modir گفته:

   ممنون از لطف شما
   روش های مختلفی برای تشخیص پر شدن چاه فضلاب وجود دارد از جمله رطوبت زمین و دیواره های اطراف چاه فاضلاب ، وجود حشرات موذی ، ایجاد بوی متعفن در ساختمان و ….

   پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  4.8/5 - (15 امتیاز)

  Call Now Button